[artinfo] tranzit. hu info_ tranzit vetitesek_20060427

hegyidora hegyidora1 at chello.hu
Sun Apr 23 20:04:17 CEST 2006


tranzit. hu vetitesek 3

 

A tranzit. hu 2006-ban havonta megrendezendo vetitessorozatot indit. Az egyes programokat felkert muveszek, kuratorok, teoretikusok allitjak ossze.

 

Ez alkalommal Hock Bea, muveszetkritikus, a Praesens - Kozep-europai kortars muveszeti magazin szerkesztoje valasztasat mutatjuk be.

 

Idopont: 200. aprilis 27. 19.30

Helyszin: AK57 Budapest VII. Dohany utca 57, 128-as kapucsengo! (a masodik pincelejaro a jobb oldalon)

 

Program:

 

Damien Mahoney (GB): This is Camp X-Ray / Ez itt a Rontgentabor 2004, 70 min

 

A vetites utan a film kapcsan emberjogi kerdesekrol, a tavoli Camp X-Ray minket is erinto implikacioirol, illetve aktivista és pablikart-stragegiakrol beszelgetunk.

Hock Bea beszelgetopartnerei: 

Schiffer Andras, a Tarsasag a Szabadsagjogokert ugyvivoje

Anna Loutfi, erintett szemely, s azirant erdeklodo hogy mikent kezelik a terrorizmus es a multikulturalizmus fogalmat az ugynevezett demokratikus-liberalis tarsadalmakban 
Palfy Judit, ujsagiro, az Amnesty International tagja

 

A film angol nyelvu, de a helyszinen a filmszoveg nyomtatott formaban olvashato lesz.

 

 

 

Narancssarga overallos, sotet szemuveget es fulvedot viselo, megbilincselt kezzel terdelo emberek es geppisztollyal felszerelt katonak latvanyaval talalkoztak Manchester lakoi 2003 oktobereben az egyik, varatlanul szogesdrottal elkeritett ures telken. A This is Camp X-Ray / Ez itt a Rontgentaor cimu installaciot, azaz a guantanamoi amerikai fogolytabor eletnagysagu masat az UHC muveszcsoport epitette fel es mukodtette kilenc napon at a brit nagyvarosban. Guantanamo Bay Kuba teruleten fekszik, am az USA altal berelt terulet, ahova "szeptember 11" ota a terrorista tevekenyseggel gyanusitott, vagy az al-Kaidaval es az afganisztani taliban rendszerrel kapcsolatba hozott szemelyeket szallitjak, es tartják fogva (~ kihallgatjak és kinozzak) vademeles, targyalas es itelet nelkul.

 

A tabort a "Don't Cross the Line" cimu muveszeti  sorozat reszekent epitettek fel, melynek soran harom, az "Uj Imperializmus" temakoret firtato projekt valosult meg. Az installaciorol keszult dokumentumfilmet Damien Mahoney manchesteri filmes, aktivista es zenesz keszitette - jollehet ebben az esetben egy "közösségi filmről" beszélhetünk, hiszen a városi művészcsoportoktól kolcsonkapott felszerelessel dolgoztak, s az installacio es a film szereploi is mind helyi muveszek, aktivistak, filmesek, es technikusok kozul kerultek ki, akik onkenteskent vettek reszt a projektben, valamint a film zenejet is helyi zeneszek allitottak ossze es vettek fel.

 

 

 

 

A tranzit kortars muveszeti programot az Erste Bank Csoport tamogatja.

 

Kulon koszonet: AK57

 

 


More information about the Artinfo mailing list